معرفی انواع نگین عقیق

سنگ-عقیق

معرفی انواع نگین عقیق

نگین عقیق معمولا یکی از قدیمی ترین انواع سنگ ها در دنیا است. که از انواع متنوعی برخوردار می باشد و هر کدام دارای زیبایی خود است. این نوع سنگ با ملاحظه به  فرم و بافت لایه های آن به گروه هایی نظیر خزه ای، شجری، چشمی، آبدار ، مجوف، دژی، منظره ای و لایه ای تقسیم می شود. موارد نام برده شده از جمله رایج ترین نوع نگین عقیق است که در رنگ هایی نظیر آبی، بنفش، هلی و… یافت می شود.

سنگ-عقیق
سنگ-عقیق

نحوه نگهداری و شارژ نگین عقیق

احتمالا برای هر کسی این سوال پیش آمده است که شیوه نگهداری نگین عقیق به چه صورتی است؟ این نگین به علت داشتن ساختار کوارتزی حساسیت کمتری در برابر سنگ فیروزه دارد. بدین مفهوم که هنگام شستشوی متعارف ظرف و ظروف و حتی استحمام بدون هیچ مشکلی می توان آن را به همراه داشت.

برای شارژ و ارتقا خواص عقیق تنها لازم است آن را حدود ۲ ساعت در آب زلال بگذارید. و پس از آن به میزان چند دقیقه زیر تابش مستقیم خورشید قرار دهید. و این مطلوب ترین شیوه نگهداری نگین عقیق است. که پیشنهاد می شود با اعمال این کار از خواص آن برای مدت های زیادی استفاده نمایید و در این صورت دیگر احتیاجی به خرید دوباره یا تعویض این نگین نمی باشد.

تنوع رنگ ها در نگین عقیق

این نگین در ۳۰ رنگ متنوع در طبیعت  مشاهده می شود. این نگین با ملاحظه به سطح کیفی رنگ و پدیده هایی که از خود  نشان می دهد در طبقه نگین های نیمه قیمتی واقع می شود. طیف گسترده ای از رنگ ها نظیر خاکستری، سفید، قهوه ای و…در آنها مشاهده می شوند. از عوامل اثربخش در رنگ ان می توان بافت میکروسکوپی آن ها ، وجود ادخال ها ی جامد، مایع، گاز و مخصوصا وجود عنصر های فلزی نظیر آهن، نیکل، کروم، مس، تیتان، منگنز و… را نام برد.